Manas peripetijas ar asistentu nu jau sāk pieņemt konkrētus apmērus un , nomainoties sociālajam darbiniekam, izrādās, viss ir diezgan vienkārši.
Taču, lai citi izvairītos no iespējamajām ķibelēm, daži ieteikumi.
1) Lai nokārtotu asistenta pakalpojumu sociālajā dienestā (tāda asistenta, kurš pavada no/uz nodarbību), jābūt bērnam vismaz piecus gadus vecam un VDEĀK izziņai par invaliditātes piešķiršanu, kā arī īpašo kopšanu. Šo izziņu ņemam līdzi.
2) Jābūt izziņai no mācību iestādes, ka apmeklē. Vēlams, kuros mēnešos, kuri brīvi.
3) Izziņām no visiem speciālistiem, kurus regulāri apmeklējat - ja tas ir kādā institūcijā, kā slimnīca, poliklīnika, veselības centrs - tad uz viņu veidlapas ar zīmogu. Ja pašnodarbināta persona - visi iespējamie diplomu numuri, pašnodarbinātās personas numuri, personas kodi, reģistrācijas apliecības utt. dokumentu atspoguļojums - par daudz nebūs.
4) Izziņā jānorāda laika posms, kādā bērnam paredzēts saņemt pakalpojumu, piemēram, līdz 2013. gada beigām, cik reizes nedēļā saņem pakalpojumu un var piemetināt arī kādēļ.
5) Izziņa no ģimenes ārsta, ka visi apmeklējamie speciālisti ir nepieciešami un cik ilgi nepieciešams tos apmeklēt.
Vēlams jau mājās sarēķināt, cik stundas nedēļā jums pa dienām tiks iztērētas.
Šajā linkā ļoti labi atrunātas tādas detaļas kā - vai maksā asistentam tikai par ceļā pavadīto laiku, vai arī par laiku, kad bērns tiek gaidīts no nodarbības un citas.
http://www.lm.gov.lv/text/2470
Nedēļā pienākas arī 10 stundas, ko pavadīt ārpusmājas pasākumiem, par kurām nav jāsniedz atskaite.
Tad nu sarēķinām mājās, cik stundas nedēļā patērēsies un cik katrā dienā, ņemam papīrus un dodamies uz Sociem.
Iespēja formēt asistenta pakalpojumu ir arī mammai vai vecmammai uz sevi, ko vairums arī dara. Ja jau ir zināms asistenta vārds uzvārds, būs jāzina arī personas kods (gadījumā, ja asistents nav iesnieguma pildītājs).
Kā viss notiek tālāk, uzrakstīšu, kad būsim tikuši procesā tālāk par dokumentu iesniegšanu!
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru